RNDr. Eva Chundelová 24.1.2022

Nárůst onemocnění COVID-19 na SZŠ Ruská

Sdělení ředitelky školy:

Vážení rodiče, vážení studentky a studenti, učitelé,

enormní nárůst onemocnění COVID-19 ve společnosti se bohužel nevyhnul ani naší škole. Ráda bych Vás proto informovala o současné situaci.

Velký počet žáků i vyučujících je ze strany KHS posíláno do karantén. Část je PCR pozitivních, část má příznaky onemocnění, někteří jsou pozitivní bez příznaků. Od minulého týdne začíná být velmi složité udržet prezenční výuku. Snažíme se zajistit suplování a upravit rozvrh tak, aby žáci mohli mít alespoň část dne výuku.

Bohužel v současné situaci jsou pravomoci ředitele školy velmi omezené. Není možné přejít na distanční výuku (v současné situaci by nám pomohl i jeden týden), ani vyhlásit ředitelské volno (máme  již 5 dní vyčerpaných).

Učitelé, kteří jsou v karanténě (jako rizikový kontakt) mají stejný režim jako při pracovní neschopnosti.

K dnešnímu dni (24.1.2022) máme 23 učitelů na pracovní neschopnosti, cca 7 tříd je v karanténě. V některých třídách chybí i 60% žáků.

Problematické je, že se tato situace pořád mění i několikrát během dne a žákům i učitelům jsou ze strany KHS zasílány SMS o nástupu do karantény.

Od 17.1. je škola povinna trasovat a byly na nás delegovány činnosti, které dříve vykonávala Krajská hygienická stanice, což situaci ještě více komplikuje.

V současné době je velice obtížné zabezpečit výuku podle nastaveného rozvrhu hodin. Řešíme to suplováním, pokud je to možné. Žádám Vás o pochopení, sledujte prosím další změny.

Snažím se společně s všemi kolegy zabránit přenosu nákazy všemi možnými dostupnými prostředky, včetně termokamer.

Situaci neustále konzultuji se všemi příslušnými institucemi (KHS, MHMP, MŠMT, MZ ČR) i ostatními školami, kde je situace obdobná.

Vedení školy, učitelé i nepedagogičtí pracovníci dělají vše proto, aby udrželi školu v chodu.

Přeji Vám všem pevné zdraví.

PhDr. et Mgr. Ivanka Kohoutová, Ph.D., ředitelka školy