RNDr. Eva Chundelová 21.3.2022

Kampaň "Illegal Wildlife"

Kampaň  "Illegal Wildlife"

Žáci druhého a třetího ročníku oboru bezpečnostně právní činnosti se zúčastnili kampaně "Illegal Wildlife", tedy první kampaně na zvýšení povědomí o hrozbě nezákonného obchodu s volně žijícími a planě rostoucími druhy v EU, který je jednou z nejvýznamnějších příčin úbytku druhů. Tento celosvětový problém je po obchodování s drogami, padělání a obchodování s lidmi považován za čtvrtý největší černý trh na světě.

Veškerá činnost studentů v rámci této kampaně, která byla připravena z rozhodnutí Rady evropské sítě prevence kriminality, se soustředila do virtuálního prostředí Internetu. Skládala z části vzdělávací a z kvízu, pomocí kterého si studenti ověřili své nově nabyté znalosti. Věříme, že alespoň některým studentům kampaň posloužila jako motivační impuls pro jejich další zájem o tuto problematiku.