RNDr. Eva Chundelová 28.3.2022

Celostátní soutěž v ošetřovatelství - 6. ročník

Minulý týden , v pátek 25. března 32022, hostila naše škola již 6. ročník celostátní ošetřovatelské soutěže. Hlavním tématem letošního ročníku byly Fyziologické funkce a jejich sledování a republikového kola se zúčastnilo 12 škol z celé ČR.

V první, teoretické části, soutěžící přednesli připravenou prezentaci z oblasti okruhů určených k teoretickému zpracování v rámci hlavního tématu. Kritérii hodnocení byl nejen obsah a forma, ale i kvalita prezentace, kreativita jejího zpracování i celkový dojem.

Dále následovala část praktická: soutěžící si vylosoval/a jednu kazuistiku, po krátké přípravě shrnul/a ošetřovatelské problémy, navrhl/a jejich řešení a podle úkolů obsažených v kazuistice provedl/a prakticky ošetřovatelské činnosti.

"Modelky" pro jednotlivé kazuistiky zajišťovaly žákyně ze třídy 3.A, 4.LB a 4.B.

V komisi byly kromě odborných učitelů také hosté, odborníci z praxe, výhradně z pražských nemocnic: Mgr. Veličková Veronika (FNKV), Mgr. Vlachová Marie (FNM) a Mgr. Miková Hana (FNM).

Praktická část soutěže probíhala ve 2 odborných učebnách (A, B) dle vylosovaného čísla na začátku soutěže.

Druhé místo soutěže obsadila studentka naší školy, Denisa D..

Moc gratulujeme!